Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У тайванському місті Тайчжун на території колишнього аеропорту будують парк Jade Eco Park. Він очищатиме і охолоджуватиме повітря за допомогою сонячної енергії, повідомляє Dezeen.

Парк спроектували французькі ландшафтні архітектори Mosbach Paysagistes у співпраці з Philippe Rahm Architectes та Ricky Liu & Associates Architects + Planners.

Високотехнологічний парк площею 70 гектарів буде оснащений спеціальними установками для охолодження і очищення атмосферного повітря і подачі його потім на алеї парку, де будуть прогулюватися люди.

За допомогою сонячної енергії одні пристрої випускатимуть хмари водяної пари, а інші – підземні теплообмінники – видуватимуть прохолодне повітря у парк. Сушильні пристрої використовуватимуть силікагель для поглинання води з повітря перед його циркуляцією. В той час як повітряні фільтри видаляють забруднюючі речовини, такі як тверді частинки, з викидів транспортних засобів.

Пристрої з охолодження та очищення повітря, зниження його вологості, а також освітлювальна система та пристосування для відлякування комарів будуть отримувати електроенергію від сонячних панелей, встановлених на північній і південній сторонах парку.

Також у парку облаштують звивисті доріжки, по яких стікатиме дощова вода, а також відкриті ігрові майданчики та спортивні площадки, з’єднані алеями. Також там посадили дерева з широким восковим листям або білими квітами, які природньо охолоджуватимуть повітря, створюючи тінь або відбиваючи сонячне світло, захистять від злив і поглинуть частину вологи з повітря.

Автори проєкту стверджують, що місце відпочинку буде екологічно чистим, тому що автомобільні траси будуть заховані у підземні тунелі, щоб не забруднювати повітря.

Фото: dezeen.com

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button