У Протасовому яру зносять історичну будівлю сухарного заводу (фото)
На місці будинку планують звести офісний комплекс Protasiv.
На місці будинку планують звести офісний комплекс Protasiv.
Половину будівлі вже демонтовано. Фото: Антон Короб
У ніч проти 13 грудня на вулиці Протасів Яр, 3 будівельна техніка почала зносити двоповерховий будинок ХІХ століття – останню вцілілу частину колишнього військового «сухарного заводу». Фото опублікував Антон Короб.
Початок демонтажу. Фото: Антон Короб
На світлинах останніх років будівля геть не виглядала аварійною. Вона розташована в межах Зони охорони пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір».
Будівля у 2017 році. Фото: Антон Короб
Як повідомляє ГО «Мапа реновації», 13 грудня місцеві мешканці викликали поліцію, і будівельні роботи на об’єкті було тимчасово зупинено. Проте 16 грудня бульдозер продовжує руйнувати будинок.
Фото від 14 грудня 2020 року: Антон Короб
На його місці планують звести офісний комплекс Protasiv, проєкт якого розробили Yunakov Architects. За документами, було заплановано «реконструкцію з надбудовою».
Проєкт офісного комплексу. Візуалізація: Yunakov Architects
У «Мапі реновації» стверджують, що дозвіл на будівельні роботи було видано незаконно, а також забудовник не має картки на порушення благоустрою. Відтак активісти відправили звернення до Київради щодо скасування містобудівних умов і обмежень, до Департаменту благоустрою КМДА з проханням надати припис про зупинку робіт, також готують звернення до прокуратури.
Проєкт офісного комплексу. Візуалізація: Yunakov Architects
Комплекс сухарного заводу збудували у 1885-1886 роках. Він включав зерносховище, хлібопекарню, склади і млин, сполучений з паровою станцією. У 1920-х роках завод спалили польські та українські війська, відступаючи з Києва, проте будівля, яку зараз руйнують, вціліла. У 1930-х завод реконструювали під трикотажну фабрику імені Рози Люксембург.
Наразі, як зазначають києвознавці, це остання будівля на Протасовому Яру, яка збереглася з дореволюційних часів, не зазнавши значної реконструкції.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті