У Протасовому яру зносять історичну будівлю сухарного заводу (фото)
На місці будинку планують звести офісний комплекс Protasiv.
На місці будинку планують звести офісний комплекс Protasiv.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У ніч проти 13 грудня на вулиці Протасів Яр, 3 будівельна техніка почала зносити двоповерховий будинок ХІХ століття – останню вцілілу частину колишнього військового «сухарного заводу». Фото опублікував Антон Короб.
На світлинах останніх років будівля геть не виглядала аварійною. Вона розташована в межах Зони охорони пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір».
Як повідомляє ГО «Мапа реновації», 13 грудня місцеві мешканці викликали поліцію, і будівельні роботи на об’єкті було тимчасово зупинено. Проте 16 грудня бульдозер продовжує руйнувати будинок.
На його місці планують звести офісний комплекс Protasiv, проєкт якого розробили Yunakov Architects. За документами, було заплановано «реконструкцію з надбудовою».
У «Мапі реновації» стверджують, що дозвіл на будівельні роботи було видано незаконно, а також забудовник не має картки на порушення благоустрою. Відтак активісти відправили звернення до Київради щодо скасування містобудівних умов і обмежень, до Департаменту благоустрою КМДА з проханням надати припис про зупинку робіт, також готують звернення до прокуратури.
Комплекс сухарного заводу збудували у 1885-1886 роках. Він включав зерносховище, хлібопекарню, склади і млин, сполучений з паровою станцією. У 1920-х роках завод спалили польські та українські війська, відступаючи з Києва, проте будівля, яку зараз руйнують, вціліла. У 1930-х завод реконструювали під трикотажну фабрику імені Рози Люксембург.
Наразі, як зазначають києвознавці, це остання будівля на Протасовому Яру, яка збереглася з дореволюційних часів, не зазнавши значної реконструкції.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті