Тарифи в маршрутках і міському транспорті здорожчають у кількох містах України
Конкуруючи з муніципальним транспортом, київські приватні перевізники оптимізують маршрути.
Конкуруючи з муніципальним транспортом, київські приватні перевізники оптимізують маршрути.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Перевізники не лише з Києва, але й із кількох міст України, заявили про плани підняти тарифи на проїзд у маршрутках та міському транспорті, повідомляє ТСН.
За інформацією Держстату, за 10 місяців цього року загальний пасажиропотік впав на половину. Через карантин і пандемію приватні перевізники втратили близько половини прибутку і, не отримуючи державної підтримки, хочуть компенсувати витрати за рахунок підвищення ціни на проїзд.
У Києві на коротких маршрутах ціни вже виросли: ті, хто возив за п’ять гривень, підняли до шести, інші вирівняли до восьми гривень, як на більшості маршрутів. Після січневого локдауну ціну на проїзд у маршрутках планують підняти до 10-12 гривень.
Конкуруючи з муніципальним транспортом, приватні перевізники оптимізують маршрути. Наприклад, маршрутка 511 об’єднала два попередні маршрути і тепер сполучає метро «Позняки» і крайню точку Троєщини. Довжина маршруту складає понад 20 кілометрів, тариф – вісім гривень.
Щодо муніципального транспорту, то у КМДА запевняли, що тарифи лишатимуться на нинішньому рівні. Зараз Київрада вирішила спрямувати 402 мільйонів гривень на підтримку «Київпастрансу» (5,9 мільйонів) та «Київського метрополітену» (396,1 мільйона гривень).
Тим часом у Хмельницькому планують підвищити вартість проїзду в муніципальному транспорті, де тарифи зараз одні з найнижчих в Україні: у тролейбусі 3,5 гривні, в автобусі – 5 гривень вдень і 6 гривень після 20:00. Заступник міського голови Микола Ваврищук повідомив, що проїзд підніматимуть, попередньо, до 9-10 гривень. Це станеться у лютому.
У Житомирі міська рада планує підняти тарифи на одну гривню. У новому році проїзд у маршрутці зросте з восьми до дев’яти гривень, в міському електротранспорті – до семи гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті