Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Marek Levák, Unsplash

На засіданні 28 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дає «зелене світло» експериментальному проєкту з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі, повідомляє ITC.ua.

З першого квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби. Завдяки цьому і стане можливою реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання онлайн.

Послуга буде доступна для:

  • українців, які мають ID-картку, — за адресою житла, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла;
  • неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них. Для дітей до 14 років ця опція вже доступна з липня 2020 року.

«Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua», – пояснює Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації.

На перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі лише в деяких містах України.

Інститут прописки в Україні визнали неконституційним у 2001 році, а в 2003 замінили на реєстрацію за місцем проживання. Однак нова система також зазнає чимало критики, особливо з боку правозахисників, які займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button