Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 26150 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?

Рижиков Андрій
Нещодавно мені на очі потрапила новина про те, що мешканці Виноградаря просять місцеву владу демонтувати недобудований БК «Вавилон», оскільки за роки свого існування він перетворився на кримінальний центр.
На жаль, таких решток епохи будівництва 80-90 років в столиці десятки. Одні з найвідоміших – це будівля Міністерства фінансів на Лівобережці, дитяча лікарня на Обсерваторній, корпус Інституту Карпенко-Карого на Львівській площі, вокзал на Дарниці, опіковий центр на Троєщині.
Якщо проаналізувати ці та інші менш відомі недобуди, то виявиться, що і з землею не все гладко, і з правовим статусом незрозуміло. Тому навіть попри чинні механізми, як-небудь реанімувати ці об’єкти ніхто не поспішає – у міста немає грошей, а приватним інвесторам не цікаво, тому що нерентабельно і юридично занадто складно.
Що можна зробити?
Варіант перший. Коли об’єкт категорично не можна добудувати або перебудувати – через те, що будівля непридатна для роботи з нею, не можна витягнути додаткові метри через обмеження ділянки, вона більше не актуальна для реалізації або інвестиційно не приваблива для інвестора. У такому випадку потрібно перевести об’єкт в спецфонд, потім знести і на його місці облаштувати сквер, парк або суспільний простір.
Варіант другий. Коли недобуд може бути закінчений коштом інвестора. Тут все просто і складно водночас. Просто – тому що потрібно віддавати поки згодні взяти, аби позбутися руїн, що десятиліттями спотворюють місто. Складно – тому що: 1) завжди є місцеві активісти, які за будь-яких розкладів проти, 2) забаганки міста дуже нечітко виражені або настільки великі і дорогі, що пропадає вся суть інвестицій, 3. звичайно ж, бюрократія – куди без неї, пройти інвестиційний конкурс – це ціла історія.
Тому потрібно зробити інвентаризацію всіх багаторічних недобудов, знести їх без докорів сумління і надії на воскресіння або створити умови для реалізації грамотними інвесторами і девелоперами. Пора очистити місто від уламків похмурого минулого.
Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції