Штори, фрески та візуалізації: Dezeen назвав головні тенденції в інтер’єрі цього року
Серед найголовніших тенденцій інтер’єру в 2020 році журнал назвав дизайнерські штори, стилізації під кінотеатр і нетипові ванні кімнати.
Серед найголовніших тенденцій інтер’єру в 2020 році журнал назвав дизайнерські штори, стилізації під кінотеатр і нетипові ванні кімнати.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Американський журнал, присвячений архітектурі, дизайну та інтер’єру Dezeen склав список найголовніших тенденцій інтер’єру 2020 року, включаючи безпечні простори, штори та незвичайні ванні кімнати.
Цього року декілька архітекторів та дизайнерів включили штори у свої проєкти. Arhitektura d.o.o огородила житлову площу словенської квартири блискучими срібними шторами, допомагаючи її мешканцям почуватися затишніше та безпечніше.
Ater Architects зробили більш «гнучкою» київську квартиру, замінивши стіни на кобальтово-блакитні штори, які тягнуться від підлоги до стелі. Також архітектори Serie підвісили бронзові штори-кольчуги над кухнею ресторану в Мумбаї, щоб зробити її більш схожою на сцену та зосередити увагу відвідувачів на «театральності приготування їжі».
Це листовий композиційний матеріал, що складається з деревинної стружки, склеєної різними смолами з додаванням синтетичного воску і борної кислоти. Матеріал використовується у будівництві для попередньої обшивки підлог, стін або дахів. В 2020 році архітектори та дизайнери оцінили естетичні якості ОСП.
Так, італійський архітектор Франческа Перані облицював нею весь інтер’єр гостьової каюти площею 25 квадратних метрів. Потім архітектори Хуан Альберто Андраде і Марія Хосе Васконес (Juan Alberto Andrade and María Josе Vаscones) створили кімнату для переговорів з ОСП для офісу в Еквадорі, тоді як Studio Edwards виготовила робочі майданчики з цього матеріалу в Мельбурні.
Одним з найпопулярніших проєктів інтер’єрів цього року стала переробка архітектором Тімоті Мерсьє (Timothy Mercier) французької фермерської будівлі на будинок для батьків. Будинок він прикрасив предметами, знайденими на паризькому блошиному ринку.
Архітектор Мартін Скочек (Martin Skoсek) оновив сімейний будинок словацької сім’ї, який він виклав із зношеної часом цегли. Архітектор Олсон Кундіг (Olson Kundig) в штаті Вашингтон відремонтував та розширив пляжну каюту, перетворивши її на місце для відпочинку.
Atelier Caracas змоделював венесуельський денний спа-центр після фільму Стенлі Кубрика «Космічна Одісея 2001 року». У кожному із процедурних кабінетів спа-центру є вікна-ілюмінатори, які нагадують комп’ютер зі штучним інтелектом HAL 9000.
У Пекіні Сяосі Сюн (Xiaoxi Xiong) спроєктував офіс, щоб мати те саме «тепле відчуття майбутнього», яке зображено в науково-фантастичному фільмі «Вона». Дизайнерська фірма Masquespacio також посилалась на сцену фільму «Час розваг», фільму 1967 року режисера Жака Таті, щоб створити химерний коворкінг у Валенсії.
Інші дизайнери шукали натхнення з маленького екрану. Прикладом може слугувати Вінкі Лі (Vinki Li), який облаштував бар в Гуанчжоу, прикрасивши його ретро-реквізитами.
Оскільки пандемія коронавірусу та соціальне дистанціюнування змінили звичайне життя, багато архітекторів та дизайнерів інтер’єрів використовували візуалізацію як засіб ескапізму.
Дитяча студія представила зображення вигаданої приморської вілли під назвою Casa Plenaire, яка має служити «схованкою від локдауну». Тоді Sivak & Partners задумали скляний готельний люкс в Одесі, який мав би дивовижний краєвид на море.
Давіт та Мері Джилавян (Davit and Mary Jilavyan) створили цілу житлову громаду під назвою Sonora Art Village. Автори створили для того, щоб відчувати себе «далеко від сірої реальності», вигадане село буде заселене яскравими рожевими, помаранчевими, фіолетовими та жовтими будинками.
Цього року привабливі фрески кілька разів виступали в інтер’єрних проєктах. Пагорби та звивисті дерева зображені на зеленому розписі, який художник Абель Мачіас (Abel Macias) створив для вікна бренду Flamingo Estate в Лос-Анджелесі, тоді як фреска Матьє Коссе, створена для французького готелю Le CouCou, зображує сов, що літають над гірськими вершинами.
Візуальна художниця Аліція Бяла (Alicja Biala) поєднала квіти, птахів та дивних міфічних істот у великій фресці розміром 500 квадратних метрів, яку вона виготовила для будівлі у Вроцлаві.
Не всі зупинились на фарбі, наприклад, дизайнерський дует Folklore використав понад 1000 шматочків скла та кераміки для виготовлення геометричної фрески для басейну у Швеції.
Студія Szczepaniak Astridge під час капітального ремонту лондонського будинку фотографа Едмунда Сумнера, встановила ванну на горищі. Лофт – у якому також є спальня – облицьований склом.
Atelier Dialect також додав автономну ванну до спальні квартири в Антверпені, облицювавши її панелями із дзеркальної сталі.
La Firme перетворила колишній промисловий простір у будівлі спадщини Монреаля на сучасний дім. Дизайнери вбудували у головну спальню велику відкриту ванну кімнату з душовою зоною.
Криза коронавірусу змусила тих, хто працює в галузі архітектури та інтер’єрів, задуматися про те, як будуть спроєктовані постпандемічні простори: як всередині, так і зовні.
Дизайнер Севіль Піч (Sevil Peach) думає, що корпоративні штаби залишаться в минулому, і в майбутньому співробітникам буде запропоновано працювати з менших центрах компанії.
Міна Кренек (Meena Krenek), яка є дизайнером інтер’єрів у Perkins і Will, аналогічно передбачила, що офіси просто стануть просторами для зустрічей та спілкування, тоді як більшість цілеспрямованих робіт все ще виконуватимуться вдома.
Також архітектор Бен Мастертон-Сміт (Ben Masterton-Smith) припустив, що дизайнерам доведеться більше зосереджуватися на формуванні привабливих зон харчування на відкритому повітрі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті