У Шеньчжені — бум трудової міграції, але нові працівники не можуть дозволити собі житло
Середня двокімнатна квартира коштує приблизно 900 тисяч доларів – це у 45 разів більше, ніж середня річна зарплата працівника в цьому місті.
Середня двокімнатна квартира коштує приблизно 900 тисяч доларів – це у 45 разів більше, ніж середня річна зарплата працівника в цьому місті.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Robert Bye, Unsplash
Місто Шеньчжень на півдні Китаю, поряд із Гонконгом, переживає бум трудової міграції й одночасно – житлову кризу, пише Bloomberg CityLab.
За чотири десятиліття рибацьке село перетворилося на 22-мільйонний мегаполіс, який зараз позиціонують як китайський аналог Кремнієвої долини. Тут базуються великі корпорації, такі як Tencent, Huawei, ZTE, TP-Link тощо. Можливості для заробітку, а також послаблення у Шеньчжені системи хукоу (аналогу радянської системи прописки) приваблює до 500 тисяч трудових мігрантів щороку.
Та бум трудової міграції призвів до стрімкого зростання вартості житла – тож прибулі працівники, отримуючи чималі зарплати, втрачають можливості купити квартиру. Зараз вартість житла у Шеньчжені – найвища в Китаї. Середня двокімнатна квартира коштує приблизно 900 тисяч доларів – це у 45 разів більше, ніж середня річна зарплата працівника в цьому місті.
За доступністю житла Шеньчжень не надто відстає від Гонконгу, який у цьому плані вважається найгіршим із 80 мегаполісів світу. Відповідно, тут менша частка володіння житлом, порівняно з іншими великими китайськими містами. У Шеньчжені третина населення має своє житло, в той час як, наприклад, у Шанхаї – цей показник більш як удвічі вищий.
Читайте також: Чому в Гонконгу будують настільки щільні житлові райони?
Загалом у Китаї житло у власності є важливою культурною складовою. Так, квартира розглядається як обов’язкова передумова для одруження і створення сім’ї. Часто молоді китайці купляють квартиру завдяки допомозі батьків, які або передають накопичений десятиліттями капітал, або допомагають із розстрочкою. У Китаї – чи не найвищий рівень володіння житлом у світі, 95%. Для порівняння, у США та Великій Британії цей показник становить приблизно 65%, в Німеччині – близько 50%.
Трудові мігранти часом вдаються до такої стратегії – протягом трьох-п’яти років орендуть житло в одном з селищ неподалік Шеньчженя, далі ще сім-вісім років винаймають вже трохи комфортніше житло, допоки не назбирають грошей на купівлю квартири.
«Якщо китайські міста й надалі впроваджуватимуть таку модель машини зростання, що дискримінує людей із гіршою освітою та навичками, це може стати справді великою проблемою», – вважає професор Університету Гонконга Цяо Шитун, який досліджує житлову кризу Китаю.
Та й високваліфікованим працівникам у Шеньчжені важко заробити на житло, адже ціни не співмірні. При тому, що у цьому мегаполісі дохід на душу населення – третій по країні, на кожного припадає приблизно 28 квадратних метрів житлової площі, що менше встановленої урядом норми.
У 2018 році влада Шеньчженю анонсувала запровадження стратегії, згідно з якою до 2030 року 60% нового житла, призначеного як для продажу, так і для оренди, має бути субсидоване муніципалітетом. Зараз ця частка складає 5%. Також місто розглядає можливість наслідування сінгапурської моделі, де уряд масово субсидував будівництво житла малої площі.
Читайте також: Як у Сінгапурі вирішили житлову кризу і чому зараз там найбільший відсоток власників житла?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті