Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ecoaction.org.ua

Протягом 2018-2019 років Україна витратила на підтримку вугільної галузі 751 мільйон євро. Це найбільша сума прямих субсидій для виробництва електроенергії з кам’яного та бурого вугілля з-поміж усіх країн-членів Енергетичного Співтовариства, повідомляє ГО «Екодія» з посиланням на звіт секретаріату ЕС.

У звіті проаналізовано субсидії шести країн-членів Енергетичного співтовариства, які використовують вугілля для виробництва енергії, а саме: Боснії і Герцеговини, Косова, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та України. Кількість прямих субсидій з 2015 року зменшується в кожній із цих країн, крім України.

До початку українсько-російської війни у 2014 році з державного бюджету на дотування шахт витрачали близько 15 мільярдів гривень щороку. У 2016-2020 роках на дотації витрачали вже один-три мільярди в рік, адже частина шахт на тимчасово непідконтрольних територіях.

У 2021 році Україна планує дотувати вугільну галузь більше, ніж за останні п’ять років – чотири мільярди гривень.

«Через тривалу залежність від вугілля та низький рівень енергоефективності у 2017 році Україна була 32-ю країною за загальним обсягом викидів. А економіка держави належить до найбільш вуглецемістких. Тому насторожує масштаб субсидій, витрачених на найбільш забруднююче джерело енергії», – коментує Анна Богушенко, фахівчиня з питань енергетичної політики «Екодії».

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button