Україна витратила на вугільну галузь найбільше серед членів Енергетичного Співтовариства
У 2021 році Україна планує дотувати вугільну галузь більше, ніж за останні п’ять років – чотири мільярди гривень.
У 2021 році Україна планує дотувати вугільну галузь більше, ніж за останні п’ять років – чотири мільярди гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Протягом 2018-2019 років Україна витратила на підтримку вугільної галузі 751 мільйон євро. Це найбільша сума прямих субсидій для виробництва електроенергії з кам’яного та бурого вугілля з-поміж усіх країн-членів Енергетичного Співтовариства, повідомляє ГО «Екодія» з посиланням на звіт секретаріату ЕС.
У звіті проаналізовано субсидії шести країн-членів Енергетичного співтовариства, які використовують вугілля для виробництва енергії, а саме: Боснії і Герцеговини, Косова, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та України. Кількість прямих субсидій з 2015 року зменшується в кожній із цих країн, крім України.
До початку українсько-російської війни у 2014 році з державного бюджету на дотування шахт витрачали близько 15 мільярдів гривень щороку. У 2016-2020 роках на дотації витрачали вже один-три мільярди в рік, адже частина шахт на тимчасово непідконтрольних територіях.
У 2021 році Україна планує дотувати вугільну галузь більше, ніж за останні п’ять років – чотири мільярди гривень.
«Через тривалу залежність від вугілля та низький рівень енергоефективності у 2017 році Україна була 32-ю країною за загальним обсягом викидів. А економіка держави належить до найбільш вуглецемістких. Тому насторожує масштаб субсидій, витрачених на найбільш забруднююче джерело енергії», – коментує Анна Богушенко, фахівчиня з питань енергетичної політики «Екодії».
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті