Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Кабінет міністрів поновить державне регулювання цін на газ для населення на час карантину або до кінця опалювального сезону. Ціни у платіжках мають знизитися на 30%, повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Уряд прийняв рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що це не означає, що Кабмін відмовляється від розвитку ринку газу. Рішення про тимчасове повернення до державного регулювання прийнято через складну ситуацію з карантинними обмеженнями, коронавірусом та з можливістю людей отримувати додаткові доходи.

На час карантину уряд встановить ціну на газ на рівні 6,99 гривень за кубічний метр. Таке регулювання ціни діятиме на період дії карантинних обмежень або до завершення цього опалювального сезону.

За словами прем’єра, така ціна є найнижчою на українській біржі, проте деякі облгази продають газ для побутових споживачів по десять гривень. Через це НКРЕКП починає перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу.

З першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Як виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень.

28 грудня 2020 року уряд підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Але Кабмін скасував пільгову ціну у 90 копійок за кіловат на годину за перші 100 кіловат.

Якщо споживач за місяць використовує в середньому 80 КВт/год, то для нього ціна зросте майже вдвічі. Якщо ж споживач перевищує квоту в 100 КВт/год, то платіжка збільшиться на 78 гривень. Після 100 КВт/год різниці у ціні вже не буде.

Фото: Kwon Junho / unsplash.com

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button