Як заощадити за допомогою нічного тарифу на електроенергію? (інфографіка)
Кіловатгодини, використані у нічний час, коштують щонайменше вдвічі дешевше.
Кіловатгодини, використані у нічний час, коштують щонайменше вдвічі дешевше.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Заощадити на електроенергії можна завдяки нічному тарифу, яким можуть скористатися власники дво- та тризонних лічильників. Кіловатгодини, використані у нічний час, коштують щонайменше вдвічі дешевше.
Так, із першого січня цього року для двозонного лічильника діють такі розцінки:
Для тризонного лічильника:
Щоб скористатися знижками у нічні години, можна змістити роботу деяких побутових приладів. Наприклад, після 23:00 можна вмикати посудомийну машину, пралку, осушувач або зволожувач повітря, заряджати смартфон, робота-пилососа та електросамокат. Також вночі працюватиме холодильник. Існують смарт-розетки, які програмують роботу техніки у потрібний час.
Перед тим, як встановити двозонний або тризонний лічильник, варто з’ясувати в енергопостачальної компанії, з якими лічильниками та працює і які радить купувати. Потім слід подати заяву постачальнику, укласти договір на облаштування зонного обліку та сплатити гроші. Вартість двозонного лічильника без вартості встановлення може коливатися в районі 1200-1500 гривень, а тризонного – близько 2500 тисячі гривень.
Шостого січня НКРЕКП скасувала низку пільгових тарифів на електроенергію, проте, попри повідомлення у деяких ЗМІ, нічний тариф залишається. Наприкінці грудня Кабмін встановив фіксовану ціну для всіх побутових споживачів – 1,68 гривні за кіловатгодину. Цей тариф діятиме до кінця березня, а далі вартість електроенергії залежатиме від подальших рішень уряду.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті