Уряд знизив ціну на газ до 6,99 гривні за кубометр
Така ціна діятиме до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.
Така ціна діятиме до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.
Фото: Parvesh Kumar, Unsplash
На засіданні 18 січня Кабінет міністрів затвердив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за один кубометр, повідомляє LB.ua.
Така ціна діятиме до кінця карантину або до завершення опалювального сезону. Карантин діє в Україні до кінця лютого, але уряд обіцяє його продовжити. Опалювальний сезон офіційно завершується 31 березня.
«Вище, ніж 6,99 грн за куб, постачальники газу не зможуть піднімати ціну. В середньому вартість знизиться на 30%, при цьому для деяких громадян – на 40%. Ця ціна нижча на 1,5 гривні від тієї, яка була в опалювальному сезоні 2018-2019 років», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, запевнивши, що люди з мінімальним доходом продовжать отримувати субсидії.
Шмигаль наголосив, що уряд не відмовляється від розвитку ринку газу, але в лютому кубометр міг подорожчати до 12 гривень. Попит на блакитне паливо зростає у Європі, що могло призвести до ще більшого здорожчання в Україні.
Також буде знижено абонплату за газ – «не буде більше ніж 1,79 за метр кубічний». Уряд очікує рішення від НКРЕКП.
Раніше низка облгазів встановила ціну в майже 10 гривень за кубометр, що призвело до акцій протесту. Підвищення повязане з ринком газу, який запрацював в Україні першого серпня 2020 року. До того часу діяли спеціальні зобов’язання (PSO), за якими «Нафтогаз» поставляв газ для населення за фіксованою ціною. Запуск ринку газу був однією з вимог МВФ.
Споживачі отримали змогу змінювати надавача послуг, але деякі облгази маніпулювали цінами, оскільки фактично є локальними монополістами, зазначає видання.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті