Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Парк Перемога, в якому розташовано Воскресенську каналізаційну станцію. Фото: Sergey Muhlynin

У Києві вперше почали використовувати систему озонування на каналізаційній насосній станції «Воскресенська». Це дозволить позбутися смороду, повідомляють у Київводоканалі.

У підприємстві зазначають, що останнім часом неприємний запах від каналізаційних станцій у Києві посилювався. Це пояснюють тим, що за останні 20 років водоспоживання і водовідведення в Києві зменшилося майже в 2,5 раза. Через це стічні води стають усе більш концентрованими, тож і неприємного запаху стає дедалі більше.

Однією з найбільших і «найсмердючіших» каналізаційних насосних станцій була «Воскресенська», розташована у парку «Перемога» неподалік від житлової забудови. Станція забезпечує водовідведення Троєщини, Вигурівщини, Воскресенки, Лісового масиву та села Зазим’я. Сморід посилюється ще й через розміщений тут пункт прийому «рідких побутових відходів» від асенізаторських машин.

Тому саме на цій станції встановили систему озонування як експеримент. Озон здатен сильно окиснювати та стерилізувати – він розщеплює всі хімічні елементи, властиві стічним водам: сірководень, метан, аміак тощо. У резервуар зі стічною водою запускають концентрат озону, потім повітря доочищують ще у витяжному повітроводі та на виході з грабельного відділення.

Фото: пресслужба Київводоканалу

Таку технологію фахівці Київводоканалу побачили у Литві. Виробник системи озонування – AIR PLUS1, Клайпеда.

Цього року озонування планують запровадити на каналізаційній станції «Мишоловка».

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button