Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Парк Перемога, в якому розташовано Воскресенську каналізаційну станцію. Фото: Sergey Muhlynin

У Києві вперше почали використовувати систему озонування на каналізаційній насосній станції «Воскресенська». Це дозволить позбутися смороду, повідомляють у Київводоканалі.

У підприємстві зазначають, що останнім часом неприємний запах від каналізаційних станцій у Києві посилювався. Це пояснюють тим, що за останні 20 років водоспоживання і водовідведення в Києві зменшилося майже в 2,5 раза. Через це стічні води стають усе більш концентрованими, тож і неприємного запаху стає дедалі більше.

Однією з найбільших і «найсмердючіших» каналізаційних насосних станцій була «Воскресенська», розташована у парку «Перемога» неподалік від житлової забудови. Станція забезпечує водовідведення Троєщини, Вигурівщини, Воскресенки, Лісового масиву та села Зазим’я. Сморід посилюється ще й через розміщений тут пункт прийому «рідких побутових відходів» від асенізаторських машин.

Тому саме на цій станції встановили систему озонування як експеримент. Озон здатен сильно окиснювати та стерилізувати – він розщеплює всі хімічні елементи, властиві стічним водам: сірководень, метан, аміак тощо. У резервуар зі стічною водою запускають концентрат озону, потім повітря доочищують ще у витяжному повітроводі та на виході з грабельного відділення.

Фото: пресслужба Київводоканалу

Таку технологію фахівці Київводоканалу побачили у Литві. Виробник системи озонування – AIR PLUS1, Клайпеда.

Цього року озонування планують запровадити на каналізаційній станції «Мишоловка».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button