В Україні заборонили випробовувати косметику на тваринах
Крім того, забороняється використання в косметиці канцерогенних, радіоактивних сполук та небезпечних барвників.
Крім того, забороняється використання в косметиці канцерогенних, радіоактивних сполук та небезпечних барвників.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
20 січня Кабінет міністрів затвердив технічний регламент, який, серед іншого, забороняє випробування косметичних засобів на тваринах в Україні, повідомляє Суспільне.
«Один із важливих аспектів нового регламенту – заборонити випробування косметики на тваринах та дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу», – зазначено у пояснювальній записці Міністерства охорони здоров’я.
Крім того, забороняється використання в косметиці, яка реалізується в Україні, сполук, що класифікуються як канцерогенні, радіоактивні речовини та небезпечні барвники. Документ розширює перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів з 400 до 1328, а також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів і УФ-фільтрів.
Косметика повинна мати відповідне маркування. Постанова набирає чинності через 18 місяців після оприлюднення.
Першою країною у світі, яка заборонила досліди на тваринах заради перевірки безпеки косметики, була Велика Британія у 1998 році. У 2009 році ЄС заборонив тестування косметики на тваринах. 2013 року Європа ввела остаточну маркетингову заборону на косметику та побутову хімію, випробувану на тваринах.
Натомість Китай навпаки, вимагає того, щоб всі косметичні засоби обов’язково були протестовані на тваринах, перш ніж імпортувати їх у країну.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті