Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Візуалізації: Sajjad Navidi

Іранський архітектор Саджад Навіді розробив проєкт будинків у вигляді іглу для антарктичних пінгвінів, існуванню яких загрожують кліматичні зміни й зокрема танення льодовиків. Проєкт було розроблено в межах конкурсу, оголошеного Фондом Жака Ружері, який відзначає архітектурні рішення для морських та космічних просторів.

Імператорські пінгвіни, що мешкають в Антарктиді, розмоножуються й відкладають яйця у травні-червні, коли температура опускається до -30 градусів за Цельсієм і нижче. Ці тварини сильно залежать від клімату. Так, у 2016 році загинула значна частина потомства однієї з найбільших колоній, коли малюки потонули через танення льоду.

«Система захисту пінгвінів» від Навіді – це двоярусна конструкція, що складається з будиночку-іглу над поверхнею крижини та пористої підводної частини. Простір всередині іглу дозволяє пінгвінам гуртуватися – вони збиваються у щільні групки, коли морози й вітри надто сильні.

Підводна частина своєю структурою наслідує пористі морські губки. До неї підвішено маятник, який за допомогою руху води генерує енергію для роботи охолоджувальної системи. Ця підводна частина може від’єднуватися та самостійно кріпитися до іншої крижини, яка починає танути. Система таких охолоджувальних пристроїв охолоджує і зміцнює окремі крижини, і проміжки між ними також поступово замерзають. 

За матеріалами: Amazing Architecture

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button