Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Sergey Muhlynin, Вікіпедія

В Україні склалася критична ситуація з запасами вугілля на складах теплових електростанцій. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків, повідомляє регулятор – НКРЕКП.

«Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам», – йдеться у повідомленні.

Більше половини електроенергії Україні дає атомна генерація. На другому місці – теплова, яка виробляє близько третини струму, спалюючи вугілля. В Україні працюють 12 великих теплових електростанцій, вісім з яких входять у холдинг Ріната Ахметова ДТЕК, зазначає Економічна правда.

Щороку Україна починає опалювальний сезон, маючи на складах 2,5 мільйона тонн вугілля. Цього достатньо для спокійного проходження зими. У жовтні 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна підійшла до опалювального сезону з рекордними запасами вугілля – 2,9 мільйона тонн. Так сталося завдяки попередній теплій зимі.

Але в наприкінці 2020 року суттєво, понад прогноз Міненерго, зросло споживання електроенергії населенням. Одночасно впало виробництво енергії з відновлюваних джерел: сонячні та вітряні електростанції виробили менше електроенергії, ніж прогнозувалося.

Як зауважує видання, головний чинник – порушення ремонтного графіку «Енергоатому» наприкінці 2020 року. У четвертому кварталі чотири з 15 блоків АЕС були зупинені на ремонт, оскільки НАЕК орієнтувалася на прогноз Міненерго.

Тож зараз склади вугільних електростанцій спрацьовані до найнижчого рівня за весь період незалежності України. Запаси вугілля в 5,5 раза менші, ніж були у ці ж дати минулого року.

Щоб впоратися з кризою, 18 січня державне «Центренерго» підключило до роботи енергосистеми додатково шість енергоблоків з використанням газу, хоча ціни на нього рекордно високі. Це може призвести до зростання вартості електроенергії.

Також влада тимчасово імпортує електроенергію з Росії та Білорусі. З Росії імпорт відновився на початку лютого, з Білорусі – на початку січня.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button