Від Зеленського вимагають визначити межі та захистити Біличанський ліс
У 2008 році Коцюбинська і Гостомельська селищні ради незаконно роздали 501 ділянку Біличанського лісу депутатам та їхнім родичам.
У 2008 році Коцюбинська і Гостомельська селищні ради незаконно роздали 501 ділянку Біличанського лісу депутатам та їхнім родичам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Десятого лютого під Офісом президента відбувся одиночний пікет на захист Біличанського лісу –частини Святошинського району столиці. Цей ліс з першого травня 2014 року має статус нацпарку, пише «Громада Приірпіння».
Коцюбинська і Гостомельська селищні ради незаконно в 2008 році роздали ділянки Біличанського лісу депутатам та їхнім родичам. Загалом це 501 ділянка.
Прокуратура роками судиться, щоб повернути ліс у власність держави. 2014 року був підписаний президентський указ, який надав Біличанському лісу найвищий природоохоронний статус нацпарку. Але станом на 2021 рік президентський указ не можуть виконати у повному обсязі – межу не виносять в натуру. Мінекології отримало у 2018 році кошти на винесення межі в натуру, які передали НПП «Голосіївський»
«Щоб виконати президентський указ мало накласти природо-заповідний фонд на територію лісу. Треба винести межу в натуру. Ми брали участь в десятках нарад у Мінекології за участю Держгеокадастру, прокуратури та представників інших відомств. Нам постійно кажуть, що от-от винесемо межу в натуру, а потім, все сходиться до того, що не можуть виконати указ. Блокада була в Держгеокадастрі і ми переконані, що вона з’явилася після того, як нардеп Дубінський домовився з дерибанниками Біличанського лісу про співпрацю на рівні Київської області», – розповідає учасниця акції – мешканка селища Коцюбинське Олександра Куцан.
Другого лютого парламент підтримав законопроєкт №0850, який дає змогу розпилювати заповідні землі. Згідно з документом, якщо хтось звів на ділянці громади чи держави будівлю і зміг оформити право на цю будівлю, під час переоформлення права власності на неї новий власник отримує право впродовж 30 днів із дня оформлення права власності звернутися до відповідних органів, і землю повинні надати йому у власність, пише головна редакторка «Чесно» Ірина Федорів для «УП».
За її словами, цей закон – стимул для тих, хто незаконно набув землю, вирубувати ліс, будувати будь-які споруди, оформити на них право власності, і після того, як суд забере у них ділянки, вимагати дати їм цю землю знову.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті