На Житомирщині запрацювала теплоелектростанція на біомасі
Станція працює на залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі.
Станція працює на залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/uabio
В Овручі Житомирської області запустили Поліську ТЕС потужністю 5,9 МВт. Вартість об’єкту – понад десять мільйонів євро. Станція є кліматично нейтральною і працює на залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, повідомляє Біоенергетична асоціація України.
Поліська ТЕС разом з плантаціями енергетичної верби утворює зелений енергетичний кластер – повний цикл від вирощування палива до виробництва електроенергії. Ця станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень. Вона зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт-год електроенергії щорічно – це суттєво покращить енергобаланс області та району.
Засновник групи компаній «Укртепло», в яку входить Поліська ТЕС, Іван Надєїн зазначив, що «потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел», бо для цього в країні є всі ресурси.
На Поліській ТЕС створено 50 робочих місць і ще 200-300 робочих місць – у сфері заготівлі та доставки тріски деревини.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті