Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Берліні побудують 98-метровий дерев’яний хмарочос за 90 мільйонів євро. Будівля під назвою WoHo буде створена з поперечно-клеєного бруса, що дозволить використовувати набагато менше сталі та бетону, ніж зазвичай, пише Bloomberg.

Компанія UBT, що спеціалізується на екологічно безпечному будівництві, побудує дерев’яний комплекс в районі Фрідріхсхайн-Кройцберг. Будівля, спроєктована норвезькою компанією Mad Arkitekter, буде побудована переважно з дерева та стане найвищою баштою з цього матеріалу в Європі на сьогоднішній день. В якості фундаменту буде використовуватися тільки залізобетон.

WoHo, назва якого походить від Wohnhochhaus або «вежа для житла», може спрямувати Берлін та інші міста «на зміну соціальної та екологічної парадигми», заявили представники району.

Комплекс складатиметься з чотирьох будівель різної висоти. Загальна корисна площа – 18 тисяч квадратних метрів. З них 60% будуть здаватися в оренду або продаватися під житло, зокрема і соціальне, 25% – комерційні приміщення, а решта – громадський простір. Перші поверхи будуть відводиться під невеликі продуктові магазини, кафе, студії та інші комерційні об’єкти. Також тут буде дитячий садок, їдальня, оздоровчий центр з сауною і баром. Заплановані зелені двори, тераса на даху та міські сади.

При цьому у WoHo кількість паркомісць зведуть до мінімуму. Майданчики для приватних автомобілів будуть здебільшого замінені місцями для велосипедів, зарядними станціями для електромобілів і місцями для автомобілів загального користування.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button