Запис на безкоштовну вакцинацію проти коронавірусу почнеться у березні
Першою в Україну прибуде вакцина AstraZeneca – її очікують отримати 15-17 лютого.
Першою в Україну прибуде вакцина AstraZeneca – її очікують отримати 15-17 лютого.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство охорони здоров’я хоче почати запис на безкоштовне щеплення у березні. Йдеться про громадян віком 18-59 років, що не входять до груп ризику, котрих вакцинуватимуть першими.
«Ми хочемо почати запис з першого березня, тому, що з першого березня ми точно знатимемо обсяги поставок вакцин на місяць», – цитує Інтерфакс-Україна заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
Записатися на вакцинацію можна буде трьома способами: через вебпортал COVID-19 (людям з груп ризику, яким першочергово вводитимуть вакцину), через контакт-центр МОЗ (0800602019) та в закладі охорони здоров’я.
Два тижні тому МОЗ заявляло, що початок вакцинації проти COVID-19 в Україні почнеться орієнтовно 15 лютого. В ефірі телепрограми «Свобода слова» міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що першою в Україну прибуде вакцина AstraZeneca – зараз триває відвантаження, й препарат очікують отримати 15-17 лютого. Щойно вакцина прибуде до України, почнеться процес вакцинації.
Одночасно фахівці МОЗ опрацьовують пакет документів щодо AstraZeneca, який подав на реєстрацію в Україні індійський Serum Institute.
Щодо китайської вакцини Sinovac, то шостого лютого виробник зареєстрував її в Китаї, і протягом 30 днів її очікують в Україні, якщо її ефективність сягатиме 70%. Поки що результати клінічних випробувань невідомі, адже виробник лише надав документи на реєстрацію в Україні.
Загалом Україна очікує отримати щонайменше чотири вакцини – Pfizer, Sinopharm, Sinovac та AstraZeneca. Всі дози, закуплені МОЗ, будуть безкоштовними для громадян. Щеплення також є добровільним. За словами Степанова, у першій групі ризику – серед медичних працівників – готові вакцинуватися 42%. Він зазначив, що ті, хто вже перехворів на COVID-19, можуть не вакцинуватися протягом шести місяців.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті