Як ELECTROUA створила схему на оренді електрозарядок?
Схема полягає в інвестуванні в станції зарядки та нібито отриманні від компанії річних відсотків.
Схема полягає в інвестуванні в станції зарядки та нібито отриманні від компанії річних відсотків.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія Electro UA запустила буцімто новий інвестиційний бізнес із продажу зарядних пристроїв для електромобілів. Однак, насправді, схема нагадує звичайну фінансову піраміду, пише Bihus.info.
Компанія встановлює по місту зарядні пристрої, які згодом можна взяти в оренду під 20, 30, 50 та навіть 80 відсотків річних. Зараз компанія рекламує вигоду від вкладення у 24 відсотки річних. Коли строк оренди закінчується, компанія забирає пристрій собі та ще й повертає вкладнику стартову інвестицію. У своїй рекламі Electro UA розповідає про ключових стратегічних партнерів – НАК «Нафтогаз України», Sport life, ТРЦ Lavina mall тощо.
Бренд ElectroUA об’єднує 13 юридичних осіб – салони автомобілів, електротаксі, зарядні станції для електрокарів. Також компанія обіцяє звести житловий комплекс, де не треба буде платити за комуналку. В договорах з інвесторами фігурує дві компанії – ТОВ «ЕЛЕКТРО ЛІЗИНГ» та «ГРУПА ЕЛЕКТРОЮА». Обидві компанії є фігурантами десятків судових справ.
Рекламна кампанія зі збору грошей на зарядки ElectroUA триває вже кілька років. Журналісти майже три години спостерігали за двома зарядками. За цей час однією з них скористувалися два автомобілі, іншою – жодного разу. Це є свідченням того, що компанія не здатна заробити на виплату відсотків та покривати виплати своїм інвесторам. Нові інвестори дають змогу компанії виплатити процент попереднім.
Нових інвесторів приманюють відносно невеликими стартовими вкладеннями – три тисячі доларів за одну зарядку. Загалом інвестори платили компанії готівкою та не отримували підтвердження про оплату або відправляли гроші на рахунок приватної особи.
Журналісти спілкувались з людьми, які вже вклалися у зарядки. За їхніми словами, якийсь час їм платили відсотки, а потім почали просити, щоб ті почекали пару місяців – потім гроші не виплачувались. Далі компанія відмовлялась повертати вкладниками інвестовані гроші.
У ході розслідування також виявилося, що одну й ту саму зарядку продавали двом або навіть трьом різним особам. Проте у договорі прописано пункт: «обладнання на момент укладення цього договору нікому іншому не продане, не подароване, не передане в оренду та в безоплатне користування…». Також за вказаними адресами в договорі не завжди були встановленні ці зарядки.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті