«Київаудит» викрив мільйонні збитки, завдані київському бюджету. Фігурантів порушень не покарано
Київаудит нарахував сумарно збитків від діяльності комунальних підприємств на майже 300 мільйонів гривень.
Київаудит нарахував сумарно збитків від діяльності комунальних підприємств на майже 300 мільйонів гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Roman Synkevych, unsplash.com
Комунальне підприємство «Київаудит» провело перевірку комунальних підприємств Києва, в ході якої нарахували сумарно збитків на майже 300 мільйонів гривень. Проте жодних результатів немає, йдеться в блозі голови ГО «Офіс трансформації» Максима Бахматова на його Youtube-каналі.
Наприклад, у звіті Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту за 12 місяців 2020 року йдеться, що комунальним підприємством «Поділ-Нерухомість» «з суб’єктивних причин не вживаються дієві заходи щодо усунення порушень, виявлених у ході аудиту його діяльності».
Протягом 2016-2019 років Київавтодор проводив капремонт дорожньої інфраструктури. Було проведено заміну металевих опор загальною сумою в 64,42 мільйони гривень за 741 одиницю. Перевірка 66 відсотків обсягу роботи встановила наявність іржі, яка свідчить про незахищеність опор гарячим цинкуванням, про що було заявлено в документах. Це вказує на значні перевитрати бюджетних коштів, зменшення терміну експлуатації, непривабливий вигляд цих опор та додаткові витрати на утримання. Судові засідання йдуть третій рік та досі ніхто не покараний.
КП «Плесо» за три роки допомогло з розчищенням водойм, берегоукріпленням і облаштуванням берегової лінії відразу для трьох нових приватних житлових комплексів на Лівому березі Києва, що завдало збитків на 130 мільйонів гривень. Тоді директора КП звільнили, але тільки після того, як в нього закінчився контракт.
У проєктній документації реконструкції парку «Наталка» були зазначені елементи, роботи з влаштування яких складаливтричі більше витрат, ніж собівартість влаштування цих елементів. До того ж, станом на 2019 рік не було запущено систему поливу та освітлення, хоча акти виконаних робіт були підписані в 2018.
Згідно з аудитом, завищення цін на стадії проєкту та вартості робіт призвело до перевитрат: 3,2 мільйони гривень – проєктно-вишукувальні роботи, 23,9 мільйонів гривень – ремонтно-будівельні роботи, 580 тисяч гривень – утримання служби замовника, 30 мільйонів гривень – авторський нагляд. Попри 58 мільйонів збитків, нікого не було покарано.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті