Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 23483 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сан-Франциська затока з космосу. Фото: Copernicus Sentinel-2, ESA

Разом із підвищенням рівня моря через зміни клімату на сучасні міста може також впливати просідання землі під вагою забудови. Це питання вирішив дослідити вчений із Геологічної служби США Том Парсонс, який опублікував результати свого дослідження в AGU Advances.

Для прикладу він спробував вирахувати вагу агломерації Сан-Франциської затоки, де зараз живе 7,75 мільйона людей. Підрахунки показали, що мегаполіс важить приблизно 1,6 трильйона кілограмів.

Моделювання показало, що за весь час Сан-Франциско просіло принаймні на 5-80 міліметрів. Це може здатися порівняно малою величиною, зазначає геофізик, проте на тлі прогнозів про підняття рівня моря біля Сан-Франциско на 200-300 міліметрів до 2050 року, просідання літосфери також додає ризиків.

Парсонс зауважує, що до 2050 року, згідно з очікуваннями, 70% населення Землі житиме у великих містах, а крім того люди диспропорційно переселяються у мегаполіси, розташовані на узбережжі. Саме на узбережях літосфера менш стабільна, ніж углибині континентів, тож міста у цих регіонах просідають більше.

Геофізик зазначає, що його підрахунки базуються переважно на вазі споруд і не включають безліч інших чинників, таких як виснаження ґрунтових вод для забезпечення питною водою населення міст, яке постійно зростає.

За матеріалами: Science Alert.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button