ОАСК зобов’язав Мінкульт погодити проєкт торгового центру біля метро «Арсенальна»
Компанія, яка планує побудувати торговий центр, належить співвласнику Fozzy Group Володимиру Костельман та ексдиректору Центрального офісу продажу компанії UDP Богдану Кабанцю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25982 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Міністерство культури погодити компанії «Войткон» реставрацію нежитлової будівлі на вул. Івана Мазепи, 1 (Микільскі ворота)у Печерському районі столиці. Про це свідчить рішення від 10 лютого, пишуть Наші гроші.
Суд встановив, що у грудні 2016 року Мінкульт погодив «Войткону» історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) «Реконструкція будівель цілісного майнового комплексу з реставрацією та пристосуванням пам’ятки національного значення «Микільські ворота» з прилеглими будівлями під торгівельно-культурний центр по вул. Івана Мазепи, 1».
У 2018 році фірма звернулася до міністерства з проханням погодити проєкт містобудівних перетворень, розроблений на підставі вказаного ІМО. Однак жодної реакції від Мінкульту не отримала.
У жовтні минулого року «Войткон» повторно звернувся до міністерства з аналогічним проханням. Там відповіли, що розроблення проєктної документації на нове будівництво в історичних ареалах населених місць необхідно здійснювати з урахуванням вимог затвердженого в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану. А оскільки у Києві ІАОП не затверджений, то відсутні підстави для погодження проектної документації фірми.
Суд дійшов висновку, що Мінкульт протиправно відмовив ТОВ «Войткон», оскільки «це погодження фірма отримала ще у 2018 році за принципом мовчазної згоди». Погодження проєкту містобудівних перетворень є адміністративною послугою, строк надання якої складає 30 днів. На думку суддів, у випадку із ТОВ «Войткон» Мінкульт не дотримався строку вирішення цього питання, тому проектна документація фірми може вважатися погодженою за принципом мовчазної згоди.
У рішенні вказано, що оскільки відсутні належним чином затверджені межі історичного ареалу Києва, у Міністерства культури немає підстави вважати, що об’єкт знаходиться у межах історичного ареалу.
ТОВ «Войткон» є власником ділянки площею 1,12 гектарів на вулиці І. Мазепи, 1. Поруч ще одна ділянка площею 0,81 гектар за цією ж адресою перебуває у власності ТОВ «Дженерал Комерс». За даними Містобудівного кадастру, у 2010 році на ці ділянки були видані містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва на них багатофункціонального адміністративно-громадського комплексу з апартаментами та паркінгом, з реконструкцією та реставрацією з пристосуванням пам’ятки архітектури «Микільські ворота з прилеглими будівлями (1846-1850 рр.)».
Власниками ТОВ «Войткон» є ПАТ «ЗНВКІФ «Рітейл Капітал» і ТОВ «КУА «ЮДП Ессет Менеджмент», яке діє від свого імені та за рахунок ПЗНВІФ «Міський квартал». Кінцевим бенефіціарним власником ЗНВКІФ «Рітейл Капітал» є співвласник Fozzy Group Володимир Костельман. Одним із власників ТОВ «КУА «ЮДП Ессет Менеджмент» є Богдан Кабанець – колишній директор Центрального офісу продажу девелоперської компанії UDP. Мажоритарним власником UDP є бізнесмен Василь Хмельницький.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті