Тепер в SaveEcoBot можна поскаржитися на екологічні порушення. Як це зробити?
У боті можна створити скаргу на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум.
У боті можна створити скаргу на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25015 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У SaveEcoBot з’явилась нова функція, що допомагає за кілька кліків створити скаргу на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум. Документи готуються за шаблонами, погодженими з профільним Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів та контролюючими органами.
Громадська організація SaveDnipro спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державною екологічною інспекцією розробили новий інструмент, який скорочує шлях від виявлення проблеми до її вирішення.
У боті тепер можна за кілька кліків сформувати скаргу за шаблоном, в якому враховано всі формальності, та відправити її до відповідної інстанції, а також долучити до скарги фотографію забруднення.
Потрібно лише обрати вид забруднення, відповісти на кілька уточнюючих запитань, і бажано, додати фото. Далі бот сам згенерує потрібний документ. Згідно з чинним законодавством адресатами скарги будуть такі органи влади: Державна екологічна інспекція України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органи місцевої влади (обласні держадміністрації та обласні ради).
В боті також доступна інформація про сплачені суми екоподатків суб’єктами природних монополій та платниками рентної плати за користування надрами; інспекційні перевірки на підприємствах та їхні результати; дозволи та ліцензії та податкові борги забруднювачів.
Окрім чат-боту, SaveEcoBot включає мапу забруднення, яка відображає в онлайн режимі загальну картину щодо якості повітря в Україні. На мапі є шари індексу якості повітря, миттєвих даних дрібнодисперсного пилу і газів та радіаційного фону, а також шар з підприємствами-забруднювачами 1 групи, веб-камерами, вітром і пожежами.
Станом на 15 лютого 2021 року чат-бот SaveEcoBot завантажили 1,4 мільйони жителів 15 країн світу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті