Через торішні пожежі в Чорнобилі радіоцезій перенісся на значні відстані
Зокрема, радіоактивні частинки фіксував Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції.
Зокрема, радіоактивні частинки фіксував Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/DronariumUkraine
Хоча пожежі у Чорнобильській зоні, що сталися у квітні 2020 року, не мали суттєвих радіологічних наслідків, радіонукліди – переважно цезій-137 – перенеслися на значні відстані. Про це йдеться у звіті Державної інспекції ядерного регулювання України.
Зокрема, радіоактивні частинки фіксував Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції.
«Пожежі у природних екосистемах на радіаційно забруднених територіях супроводжувались вторинним підйомом штучних радіонуклідів, що депоновані у рослинності та ґрунтах, і перенесенням їх (переважно 137Cs) на значні відстані, про що повідомляли на своїх сайтах регулюючі органи європейських країн (зокрема, звіт IRSN Франції)», – йдеться у документі.
Водночас наголошується, що пожежі не супроводжувались утворенням додаткових викидів радіоактивності у навколишнє середовище.
Тривалі пожежі знищили понад 30 тисяч гектарів лісу з унікальною флорою та фауною в заповідній зоні, а також декілька сіл. Постраждало багато знакових туристичних об’єктів Чорнобильської зони.
Дивіться також фото пожеж у Чорнобильській зоні відчуження.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті