Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

З 18 до 28 лютого в Києві підсвічують сім локацій до Міжнародного дня рідкісних захворювань. Серед них – костел Святого Миколая, ЖК Chicago Central House, ЖК Tetris House, ЖК Jack House, Світлова арт-інсталяція Beacon в UNIT.City, Бізнес-кампус B12 в UNIT.City.

Власне в День рідкісних захворювань 28 лютого відбудеться кульмінація ініціативи – світлова інсталяція на Михайлівській площі. Спрямовані в небо різнокольорові промені будуть динамічно рухатися та перетинатися у формі кола.

Так само у ці дні підсвічують знакові будівлі в Одесі, Львові, Дніпрі та Маріуполі. Торік учасниками глобальної ініціативи стали Бурдж Халіфа в ОАЕ, Колізей та Пізанська вежа в Італії, Емпайр Стейт у США.

Рідкісними, або орфанними, називаються захворювання, які зустрічаються не частіше, ніж один випадок на 2000. Більшість із них – генетичні та невиліковні.

В Україні 80% орфанних пацієнтів помирають у віці до п’яти років через відсутність належної діагностики та лікування. У 65% випадків хвороба призводить до інвалідності. Водночас в європейських країнах тривалість життя орфанних пацієнтів, за умов належного лікування, становить 55-60 років.

Акцію організувала спілка «Орфанні захворювання України». Організатори закликають робити фото долоні на тлі підсвічених будівель або іншого джерела світла та викладати в соцмережі з хештегами #я_підтримую_орфанних #орфанних_багато_орфанні_сильні #rarediseaseday2021.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button