Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Solen Feyissa, unsplash.com

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба підтримав заборону в Україні соціальних мереж, у яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі TikTok, повідомляє УНН.

За його словами, керівництво деяких шкіл вже збирає підписи від вчителів та батьків щодо заборони TikTok, зокрема, у школі поблизу Києва вже зібрали більше 10 тисяч підписів. Він навів приклад, що відповідна практика на сьогодні є і в інших країнах, таких як США чи Італії.

Омбудсмен зауважив, що провайдер – власник TikTok – має контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивну інформацію.

Говорячи про те, чи можливо встановити заборону TikTok на законодавчому рівні, для заборони соцмережі потрібно, щоб хтось подав відповідний законопроєкт. І якщо депутати підтримають документ, то соцмережу в Україні заборонять.

Що цьому передувало?

16 лютого у ліцеї Боярки дві семикласниці отруїлися препаратом «Дротаверин», одна дівчинка загинула, інша – госпіталізована. Наступного дня подібна ситуація повторилася з двома ученицями в школі Умані. За словами правоохоронців, це сталося після того, як дівчата побачили відео із закликом випити 40 таблеток медпрепарату й «вирішили спробувати».

На сайті президента вже з’явилася електронна петиція із закликом «розглянути можливість заблокувати TikTok в Україні». У петиції йдеться, що «останні події в Україні пов’язані з застосунком TikTok викликають занепокоєння у суспільства, підлітки стають жертвами відео в тіктоці про те, що потрібно наковтатись таблеток, і це не єдиний випадок. В США цей додаток є забороненим». Вона набрала 1880 голосів за чотири дні.

TikTok – це майданчик для створення й перегляду коротких відео, який належить пекінській компанії ByteDance. Міжнародну версію соцмережі запустили влітку 2018 року, і наразі вона є провідною платформою для коротких відео в Китаї і стає все популярнішою в інших країнах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button