Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Solen Feyissa, unsplash.com

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба підтримав заборону в Україні соціальних мереж, у яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі TikTok, повідомляє УНН.

За його словами, керівництво деяких шкіл вже збирає підписи від вчителів та батьків щодо заборони TikTok, зокрема, у школі поблизу Києва вже зібрали більше 10 тисяч підписів. Він навів приклад, що відповідна практика на сьогодні є і в інших країнах, таких як США чи Італії.

Омбудсмен зауважив, що провайдер – власник TikTok – має контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивну інформацію.

Говорячи про те, чи можливо встановити заборону TikTok на законодавчому рівні, для заборони соцмережі потрібно, щоб хтось подав відповідний законопроєкт. І якщо депутати підтримають документ, то соцмережу в Україні заборонять.

Що цьому передувало?

16 лютого у ліцеї Боярки дві семикласниці отруїлися препаратом «Дротаверин», одна дівчинка загинула, інша – госпіталізована. Наступного дня подібна ситуація повторилася з двома ученицями в школі Умані. За словами правоохоронців, це сталося після того, як дівчата побачили відео із закликом випити 40 таблеток медпрепарату й «вирішили спробувати».

На сайті президента вже з’явилася електронна петиція із закликом «розглянути можливість заблокувати TikTok в Україні». У петиції йдеться, що «останні події в Україні пов’язані з застосунком TikTok викликають занепокоєння у суспільства, підлітки стають жертвами відео в тіктоці про те, що потрібно наковтатись таблеток, і це не єдиний випадок. В США цей додаток є забороненим». Вона набрала 1880 голосів за чотири дні.

TikTok – це майданчик для створення й перегляду коротких відео, який належить пекінській компанії ByteDance. Міжнародну версію соцмережі запустили влітку 2018 року, і наразі вона є провідною платформою для коротких відео в Китаї і стає все популярнішою в інших країнах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button