Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: seruminstitute.com

До України прибули перші 500 тисяч доз вакцини від проти COVID-19 – розробленої оксфордськими вченими разом із компанією AstraZeneca та виготовленої в Індії під назвою CoviShield.

Вакцину очікували ще 15 лютого, проте через логістичні труднощі, постачання затрималося. Напередодні, 22 лютого Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину AstraZeneca (CoviShield) для екстреного медичного застосування.

Вакцинація в Україні розпочнеться завтра, 24 лютого. Перші області, які отримають вакцину – це Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир та Вінниця, повідомив на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

На першому етапі вакцинацію проводитимуть лише мобільні бригади. Першими щепитимуть медиків, які контактують із хворими на коронавірус. За розрахунками, одна мобільна бригада робитиме близько 100 щеплень на день.

МОЗ повідомляє, що COVAX пообіцяв надати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин AstraZeneca у першій половині 2021 року. Крім того вакцину купуватимуть за державні кошти напряму у виробників.

Вакцину для України виготовляє індійський Serum Institute. Торік британсько-шведська компанія AstraZeneca та Serum Institute of India підписали угоду про виготовлення мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу, пояснює LIGA.net.

«Вакцина CoviShield генетично побудована з такого ж аденовірусу шимпанзе зі зниженою здатністю до реплікації та містить частинку (спайковий протеїн) від вірусу SARS-CoV-2, як і вакцина від Oxford/AstraZeneса», – зазначає Вікторія Тимошевська, очільниця програми громадського здоров’я у фонді «Відродження».

Вакцина може зберігатися до шести місяців за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм. AstraZeneca колять двома ін’єкціями, зазвичай у плече. В Україні вакцину вводитимуть з інтервалом у 28 днів.

За даними дослідження, опублікованого в The Lancet, AstraZeneca є найбільш ефективною (81,3%), якщо колоти дві дози з інтервалом у три місяці й більше. А в цей тримісячний період навіть одна доза непогано захищає від коронавірусу. Якщо ж інтервал складає менш як півтора місяці, ефективність знижується до 55,1%.

Результати чотирьох клінічних досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці показали 59,5% ефективності: 64 людини з 5258 мали ковід з проявленими симптомами порівняно з контрольною групою, 154 з 5210.

Клінічні випробування також показали, що вакцина безпечна. Найбільш поширеними побічними ефектами були легкі або середні, вони минали за кілька днів після щеплення. Більш як кожний десятий щеплений відчував головний біль, втому, біль у м’язах, погіршене загальне самопочуття, лихоманку, озноб і нудоту.

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування. Раніше препарат отримав дозвіл у Великій Британії, Євросоюзі та Індії.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button