Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Simon Pierre Barrette

Вперше в історії Канади річка отримала статус фізичної особи та дев’ять людських прав, серед яких право на судовий позов. Такий юридичний казус ініціювали екологи з метою захистити річку Мегпай від зазіхань енергетичної компанії.

Ріка Мегпай на півночі Квебеку простягається на 300 кілометрів і знаменита своїми порогами. Тому вона є популярним місцем для рафтингу – National Geographic заніс її до переліку 10 найцікавіших річок із порогами. Річка також має особливе значення для культури інну – народу корінних американців, їхньою мовою вона називається Мутешекау-шіпу.

На річці вже працює одна гребля гідроелектростанції. Державна компанія Hydro-Québec має наміри збудувати нові греблі. Проти цього виступили інну та екологи. Вони звинувачують компанію в блокуванні процесу надання річці традиційного охоронного статусу. Водночас Hydro-Québec запевняє, що не планують споруджувати дамби в короткій та середній переспективі.

«Тепер ми сприймаємо річку як особу, а не як об’єкт», – заявила Єнні Вега Карденас, очільниця природоохоронної організації «Міжнародна обсерваторія прав природи». За її словами, у природоохоронному законодавстві є безліч лазівок, якими можуть скористатися енергокомпанії.

Хоч у Канаді таке трапляється вперше, подібні прецеденти були в 14 інших країнах, від Болівії до Нової Зеландії – коли річки або певні екосистеми забезпечували додатковим захистом, наділяючи їх людськими правами.

За матеріалами:  ReutersCTV.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button