У Канаді річку визнали фізичною особою, щоб захистити від енергетичної компанії
Ріка Мегпай є популярним місцем для рафтингу і має особливе значення для культури народу інну.
Ріка Мегпай є популярним місцем для рафтингу і має особливе значення для культури народу інну.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вперше в історії Канади річка отримала статус фізичної особи та дев’ять людських прав, серед яких право на судовий позов. Такий юридичний казус ініціювали екологи з метою захистити річку Мегпай від зазіхань енергетичної компанії.
Ріка Мегпай на півночі Квебеку простягається на 300 кілометрів і знаменита своїми порогами. Тому вона є популярним місцем для рафтингу – National Geographic заніс її до переліку 10 найцікавіших річок із порогами. Річка також має особливе значення для культури інну – народу корінних американців, їхньою мовою вона називається Мутешекау-шіпу.
На річці вже працює одна гребля гідроелектростанції. Державна компанія Hydro-Québec має наміри збудувати нові греблі. Проти цього виступили інну та екологи. Вони звинувачують компанію в блокуванні процесу надання річці традиційного охоронного статусу. Водночас Hydro-Québec запевняє, що не планують споруджувати дамби в короткій та середній переспективі.
«Тепер ми сприймаємо річку як особу, а не як об’єкт», – заявила Єнні Вега Карденас, очільниця природоохоронної організації «Міжнародна обсерваторія прав природи». За її словами, у природоохоронному законодавстві є безліч лазівок, якими можуть скористатися енергокомпанії.
Хоч у Канаді таке трапляється вперше, подібні прецеденти були в 14 інших країнах, від Болівії до Нової Зеландії – коли річки або певні екосистеми забезпечували додатковим захистом, наділяючи їх людськими правами.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті