У Міненерго заявили про плани України стати кліматично нейтральною
До 2050 року Україна планує відмовитися від використання вугілля.
До 2050 року Україна планує відмовитися від використання вугілля.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.
Зараз комітет з енергетики та клімату енергетичного співтовариства працює над дорожньою картою з декарбонізації та фокусується на трьох основних цілях: енергоефективність, розвиток відновлюваних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів.
Міненергетики розглядає два сценарії припинення використання вугілля. Зокрема, перший – базовий передбачає відмову від вугілля в енергетиці до 2070 року, а оптимістичний — до 2040 року. Проте, на думку заступника міністра з питань євроінтеграції Ярослава Демченкова, «ідеально це зробити до 2050 року».
Вже підготовлено перший проєкт Інтегрованого плану клімату та енергетики до 2030 року, а також у відомстві обіцяють переглянути енергетичну стратегію України до 2035 року з урахуванням кліматичних викликів. Нова стратегія відповідатиме «Європейському зеленому курсу».
У грудні 2019 року Європейська комісія представила програму The European Green Deal, яка спрямована на досягнення кліматичної нейтральності європейського континенту до 2050 року. Однією з проміжних цілей Європейського зеленого курсу є зменшення викидів парникових газів на 50-55% до 2030 року, у порівнянні з рівнем викидів у 1990 році.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті