В Іспанії вироблятимуть електроенергію з апельсинів
Проєкт реалізують в Севільї, де росте найбільша кількість апельсинових дерев у Європі.
Проєкт реалізують в Севільї, де росте найбільша кількість апельсинових дерев у Європі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В іспанському місті Севілья, де росте найбільше апельсинових дерев у Європі, цитрусові використовуватимуть для виробництва відновлюваної енергії, пише The Guardian.
Всього в місті росте 48 тисяч апельсинових дерев. Коли фрукти дозрівають, величезна їх кількість обсипається і лежить під ногами пішоходів та під колесами автомобілів, що створює значні незручності. Мова йде про гіркі апельсини, які перестали використовувати в промисловості через їхню неекологічність – дерева ростуть в місті та поглинають шкідливі речовини.
Проєктом передбачається використання 35 тонн фруктів для виробництва чистої енергії для роботи однієї з міських водоочисних станцій, а в підсумку планується направляти надлишки електроенергії в міську мережу. Апельсини надійдуть на наявний об’єкт, який вже виробляє електрику з органічних речовин. У міру бродіння апельсинів метан буде використовуватися для роботи генератора. А відходи аграрії зможуть використовувати як добрива для своїх полів. Реалізація проєкту коштуватиме місту 250 тисяч євро.
Автори проєкту провели дослідження, яке показало, що тонна апельсинів «виробить» 50 кВт-год, чого достатньо для забезпечення електрикою п’яти будинків протягом одного дня. За підрахунками, всі апельсини в місті здатні забезпечити електроенергією 73 тисяч будинків.
За словами мера Севільї Хуана Еспадаса Сехаса, цей проєкт особливо важливий в умовах боротьби з кліматичними змінами – допоможе значно скоротити рівень парникових викидів та забезпечить місто чистою енергією.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті