Гельсінкі очолило рейтинг топ-100 міст світу за якістю життя, Київ — на 99-му
Рейтинг розраховувався на стані системи охорони здоров'я, рівня безпеки, якості повітря і екологічній і ринковій стійкості.
Рейтинг розраховувався на стані системи охорони здоров'я, рівня безпеки, якості повітря і екологічній і ринковій стійкості.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26099 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: unsplash.com
За підсумками 2020 року столиця Фінляндії Гельсінкі очолила рейтинг топ-100 найбільш комфортних для життя міст світу City Wellbeing Index. Київ опинився на 99-му місці. Про це йдеться у звіті CWI, складеному консалтинговою компанією Knight Frank, пише «Інтерфакс-Україна».
Рейтинг розраховувався на основі чотирьох показників: стан системи охорони здоров’я, рівень безпеки, якість повітря і стійкість (екологічна і ринкова).
Очолює список Гельсінкі, на другому місці – столиця Іспанії Мадрид, третій – канадський Ванкувер. У минулому році трійку лідерів становили тільки європейські міста: Осло, Цюрих і Гельсінкі.
Закінчують рейтинг Йоганнесбург (ПАР, 98-е місце), Київ (99-е місце) і Лагос (Нігерія, 100-е місце).
Індекс компанія Knight Frank визначає в рамках свого головного дослідження Wealth Report («Звіт про багатство»). Мета дослідження – виявити міста, які дозволяють громадянам досягти більш високого рівня добробуту.
Аналітик і керівник проєктів Cedos Павло Федорів застерігає, що з рейтингами міст варто бути обережними. Зокрема, інтерпретуючи або використовуючи рейтинги, варто пам’ятати про їхні обмеження: специфічні цілі і аудиторії, методологічні обмеження заохочують міста боротися за ресурси.
На результат дуже впливає рішення про те, які міста включати в дослідження, які дані використовувати, як ці дані організовувати і зважувати. Крім того, під час інтерпретації рейтингів не завжди приділяється достатньо уваги тому, що вони власне вимірюють, для якої саме аудиторії та ким створені.
За його словами, дослідження міст у формі індексів виникли для допомоги великим корпораціям з розміщенням капіталу, інвестицій та персоналу в різних країнах і містах в 1970-тих роках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті