Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26099 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

За підсумками 2020 року столиця Фінляндії Гельсінкі очолила рейтинг топ-100 найбільш комфортних для життя міст світу City Wellbeing Index. Київ опинився на 99-му місці. Про це йдеться у звіті CWI, складеному консалтинговою компанією Knight Frank, пише «Інтерфакс-Україна».

Рейтинг розраховувався на основі чотирьох показників: стан системи охорони здоров’я, рівень безпеки, якість повітря і стійкість (екологічна і ринкова).

Очолює список Гельсінкі, на другому місці – столиця Іспанії Мадрид, третій – канадський Ванкувер. У минулому році трійку лідерів становили тільки європейські міста: Осло, Цюрих і Гельсінкі.

Закінчують рейтинг Йоганнесбург (ПАР, 98-е місце), Київ (99-е місце) і Лагос (Нігерія, 100-е місце).

Індекс компанія Knight Frank визначає в рамках свого головного дослідження Wealth Report («Звіт про багатство»). Мета дослідження – виявити міста, які дозволяють громадянам досягти більш високого рівня добробуту.

Аналітик і керівник проєктів Cedos Павло Федорів застерігає, що з рейтингами міст варто бути обережними. Зокрема, інтерпретуючи або використовуючи рейтинги, варто пам’ятати про їхні обмеження: специфічні цілі і аудиторії, методологічні обмеження заохочують міста боротися за ресурси.

На результат дуже впливає рішення про те, які міста включати в дослідження, які дані використовувати, як ці дані організовувати і зважувати. Крім того, під час інтерпретації рейтингів не завжди приділяється достатньо уваги тому, що вони власне вимірюють, для якої саме аудиторії та ким створені.

За його словами, дослідження міст у формі індексів виникли для допомоги великим корпораціям з розміщенням капіталу, інвестицій та персоналу в різних країнах і містах в 1970-тих роках.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button