Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: shutterstock.com

В Україні в 2022 році за підтримки держави стартують перші пілотні проєкти у сфері водневої енергетики. Підготовка до їх реалізації ведеться вже сьогодні, пише видання Ua-energy.

За словами заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова, вже є представники бізнесу, які готові впроваджувати пілотні проєкти. Зокрема, вже  більш ніж два десятки різних компаній об’єдналися у Водневий альянс.

Передбачається, що пілотні проєкти реалізовуватимуться на основі кластерів: виробництво водню, його транспортування та використання.

Україні необхідно створити систему, ринок внутрішнього споживання водню, і це відбуватиметься саме завдяки таким пілотним проектам, пояснив Демченков.

У 2021 році в Україні стартує розробка Водневої стратегії, яка буде здійснюватися із залученням авторитетних міжнародних компаній та вітчизняних експертів, за сприяння Світового банку. Відповідно до тендерних процедур Світового банку буде відібрана авторитетна компанія, яка підготує стратегію разом із залученням експертів.

На сьогодні в Україні вже проведене дослідження потенціалу розвитку водневої енергетики, використання водню на транспорті та здійснено екологічну оцінку. Цьогоріч буде запущене науково-технічне дослідження, необхідне у тому числі для розробки Стратегії.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button