У Черкасах мешканці самостійно модернізували свій будинок. Як вони це зробили?
За п’ять років у будинок вклали три мільйони гривень, з яких третина – гроші мешканців.
За п’ять років у будинок вклали три мільйони гривень, з яких третина – гроші мешканців.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Черкасах мешканці самостійно модернізували десятиповерховий панельний будинок. Вони встановили індивідуальний тепловий пункт, замінили вікна та двері у під’їздах, капітально відремонтували дах та утеплили стіни, пише ВВС Україна.
За 25 років від здачі будинок жодного разу не ремонтували. У 2015 році його мешканці вирішили створити ОСББ – одними з найперших у Черкасах.
За словами керівниці ОСББ Олени Міняйло, спочатку вона вирішила встановити лічильник на тепло в свою квартиру, але коли їй відмовили, зібрала підписи по будинку. Тоді мешканці і вирішили створити ОСББ.
«Спочатку люди не розуміли, що це їхнє майно та власність і ніхто крім нас не буде її ремонтувати та утримувати як квартиру. Це наше майно і ми маємо утримувати його самостійно», – розповідає керівниця ОСББ.
У 2016 році будинок почали активно утеплювати, зокрема, встановили лічильники, зробили термомодернізацію, замінили мережу гарячого водопостачання, систему опалення та встановили у під’їздах енергоощадні вікна. Також там встановили камери спостереження і зробили капітальний ремонт даху. За словами мешканців, порівняно з сусідніми будинками, вони витрачають на опалення вдвічі менше.
За п’ять років у будинок вклали три мільйони гривень, третина – гроші мешканців, а решта з міського та державного бюджетів.
У майбутньому мешканці будинку планують облаштувати сортувальний майданчик. За словами Олени Міняйло, за гроші від сортування сміття біля під’їздів встановили дерев’яні лавочки та облаштовують прибудинкову територію.
У будинку, зданому в 1993 році, 160 квартир і майже 300 мешканців.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті