Регулятор максимально оштрафував три компанії ДТЕК
Компанії оштрафували за недотримання норм запасів вугілля на складах ТЕС.
Компанії оштрафували за недотримання норм запасів вугілля на складах ТЕС.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нацкомісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ДТЕК Західенерго, Дніпроенерго та Східенерго Ріната Ахметова за недотримання норм щодо запасів вугілля на складах ТЕС. Компанії отримали максимальний штраф в 1,7 мільйони гривень кожна, пише Liga.
У грудні-лютому компанії не забезпечили гарантовані запаси вугілля, а також своєчасно не інформували про ситуацію із запасами. Через це НКРЕКП направить матеріали про порушення в Антимонопольний комітет України, Раду нацбезпеки й оборони та Міністерство енергетики.
В жовтні ТЕС мали достатні запаси вугілля для проходження опалювального сезону. В грудні минулого року низка компаній припиняли постачання вугілля на ТЕС. У НКРЕКП пояснюють, що у цей період зменшили поставки вугілля компанії, афілійовані з даними виробниками. Через дефіцит вугілля ціни на ринку на добу вперед у січні досягли найвищих показників за 2019-2020 роки.
У НКРЕКП також зазначили нетипове зростання аварійних відключень енергоблоків під час опалювального сезону.
Натомість ДТЕК Енерго звинуватило НКРЕКП у некомпетентності і необ’єктивності. У компанії заявили, що не могли наростити вугільні запаси через зміну «прогнозного балансу на грудень 2020». У ДТЕК додали, що на ситуацію із запасами вугілля вплинув і тимчасовий простій шахт у 2020 році.
Згідно з проєктом постанови НКРЕКП, за грудень-січень компанії поставили на Бурштинську, Добротвірську і Ладижинську ТЕС на 27,2% менше вугілля, ніж було законтрактовано.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті