На вітрині київського магазину техніки помітили ноутбуки, які майнили криптовалюту
На вітрині магазину MOYO помітитили ноутбуки, за допомогою яких майнили Ethereum.
На вітрині магазину MOYO помітитили ноутбуки, за допомогою яких майнили Ethereum.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/ritosman
Киянка Маргарита Назаренко сфотографувала ноутбуки ASUS на вітрині магазину техніки MOYO у ТРЦ Dream Town, які використовували для майнінгу криптовалюти.
«Гуляли сьогодні з хлопцем в ТРЦ. Як завжди роздивлялися трохи техніку та обговорювали ігрові ноутбуки. Я торкнулась одного з них і ледь не обпеклась. (Хлопець) згорнув відео на ноуті, і ми побачили, що була відкрита командна панель. Виявилося, що на тестовому ноуті запущено майнінг Ethereum (блокчейн-валюта). І саме тому ноут так сильно гріється. Ноут працював у екстремальних умовах і навряд чи довго служитиме майбутньому власнику після такого. Ми перевірили ще кілька ігрових ноутів, і на цих кількох те саме», – повідомила Назаренко.
Фото: facebook.com/ritosman
Пресслужба MOYO заявила, що фахівці зі служби безпеки та IT-департаменту вже працюють над цією ситуацією, а українське представництво ASUS заявило, що занепокоєне, і пообіцяло, що вивчить факти та докладе зусиль, щоб винні понесли відповідальність.
Також у мережі MOYO повідомили AIN.UA, що зможуть поділитися інформацією, коли буде завершено службове розслідування.
Майнінг – це комп’ютерні обчислення для створення нових блоків у блокчейні для забезпечення функціонування криптовалютних платформ. За ці операції майнер отримує винагороду у криптовалюті. Поширеним є прихований майнинг, коли працівники використовують корпоративні ресурси серверів тощо.
З роками майнінг криптовалют стає все менш ефективним, бо вимагає все більшої потужності мережі, й відповідно більших витрат електроенергії, за меншої винагороди. За деякими підрахунками, майнінг Біткойна поглинає обсяг електроенергії, який може дорівнювати енергобюджету невеликої європейської країни. Відповідно, з’явилися побоювання, що майнінг може становити доволі вагому загрозу для кліматичної стабільності.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті