Як у Дніпрі реставрували прибутковий будинок початку ХХ століття? (фото)
Всередині прибрали всі міжкімнатні перегородки з силікатної цегли, що їх встановили попередні власники для проєкту «готель до Євро-2012».
Всередині прибрали всі міжкімнатні перегородки з силікатної цегли, що їх встановили попередні власники для проєкту «готель до Євро-2012».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Дніпрі відреставрували особняк, розташований на вулиці Княгини Ольги, 11. Фотографії опублікував Yevhenii Urban.
Прибутковий будинок у стилі модерн, збудований 1910 року, довгий час перебував у закинутому стані. Реставраційні роботи почалися у 2014-2015 роках і тривали до 2018 року.
Фінансували проєкт реставрації Павлина Недзвецька та колишній власник будівлі Юрій Симонов. Проєктом керувала дизайнерка Галина Недзвецька, архітектор – Роман Лапко. «Хмарочос» нещодавно писав про те, як Недзвецька і Лапко власними силами і коштом відремонтували інший об’єкт у Дніпрі – фасад особняка Непокойчицького.
Точної інформації про історичних власників та архітектора бракує. Припускають, що будівлю спроєктував катеринославський архітектор Дітріх Тіссен. Учасники команди вирішили назвати будівлю «Дім Вільгельма» на честь голови своєї родини Вільгельма Недзвецького.
«Будівля перебувала у жахливому стані – вибиті шибки, гори сміття. Одна частина постраждала від пожежі, інша стала притулком для волоцюг», – розповідав місцевому виданню Інформатор Симонов.
Під час реставрації фасаду відновили понад 30% цегляної кладки, перекрили дах, встановили вікна. Вхід у щитову вирішили переробити на додаткову вхідну групу з боку подвір’я.
Всередині прибрали всі міжкімнатні перегородки з силікатної цегли, що їх встановили попередні власники для проєкту «готель до Євро-2012». Загалом вивезли кількадесят вантажівок інородних будматеріалів.
Художниця-декораторка Катрін Бриль виконала внутрішні розписи за мотивами творів Альфонса Мухи.
Певний час після реставрації у будівлі працювала художня галерея Fund Art. Зараз приміщення орендує архітектурне бюро.
Також ми писали про реновацію історичної будівлі на Крутогірному узвозі у Дніпрі, де розташувався новий центр сучасної культури Dnipro Center for Contemporary Culture (DCCC).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті