Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/moz.ukr

Міністерство охорони здоров’я збільшило інтервал між введенням першої та другої доз вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Тепер другу дозу вакцину вводитимуть через 90 днів після першої – раніше інтервал складав 28 днів. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на головного лікаря Віктора Ляшка.

Рішення МОЗ ґрунтується на результатах дослідження, опублікованого шостого березня в журналі The Lancet. У ньому ідеться про те, що ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca була значно вищою (81,3%) за умови збільшення інтервалу до 12 тижнів і більше – у порівнянні зі схемою, коли щеплення робили з інтервалом у шість і менше тижнів (55,1%).

При цьому перша доза вакцини захищала від симптоматичного перебігу COVID-19 у 76% випадків протягом 90 днів.

Ляшко повідомив, що рішення про збільшення інтервалу між двома дозами вакцини уже прийняв уряд Великої Британії. Головлікар зазначає, що це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає інтервал в межах 4–12 тижнів.

15 березня Ляшко повідомив, що отримав позитивний ПЛР-тест на COVID-19. За 13 днів до цього він щепився CoviShield. Посадовець пояснює: ефективність вакцини після одноразової дози становить 76%, починаючи з 22 дня. До того ж перша доза має вберегти захворілого від ускладнень і тяжкого перебігу.

Станом на сьогодні в Україні всі дві дози вакцини отримала лише одна людина. Загалом від початку вакцинаційної кампанії, яка почалася 24 лютого, щеплено 71 923 особи.

В Україні зараз використовують вакцину CoviShield, розроблену британською компанією AstraZeneca та оксфордськими вченими, й вироблену на потужностях індійського Serum Institute. Надалі МОЗ очікує отримати американські вакцини Pfizer та китайські Coronavac (Sinovac Biotech).

Нагадаємо, днями в ЄС схвалили використання четвертої вакцини від коронавірусу – Janssen, розробленої американською компанією Johnson & Johnson. Для щеплення потрібна лише одна доза цього препарату.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button