Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: УНИАН

У громадській організації Save Dnipro, яка створила SaveEcoBot, пояснили, чому датчики моніторингу КМДА показують нижчий рівень забруднення повітря.

SaveEcoBot агрегує дані про якість повітря з усіх мереж станцій моніторингу, які передають їх онлайн: органів місцевої влади, комерційних, громадських. Зараз таких джерел в системі 18.

Бот показує індекс якості повітря AQI PM 2.5. Зокрема, збираються дані зі всіх можливих джерел та перетворюються на індекс якості повітря. AQI – це всесвітньо визнаний стандарт, який розроблено Агентством з охорони навколишнього середовища США, який використовують майже всі світові лідери з моніторингу якості повітря. Бот рахує AQI по основному забруднювачу – дрібнодисперсному пилу фракції PM 2.5.

Натомість моніторинг КМДА показує індекс якості повітря CAQI. Цей стандарт розробили або для використання біля вулиць з інтенсивним автомобільним рухом, або всередині житлових масивів, і він враховує декілька різних забруднюючих речовин.

Представники організації пояснюють, що  різниця між AQI PM 2.5 та CAQI є – вони мають різні формули та різну шкалу. Тому у Save Dnipro впевнені, що SaveEcoBot має точніші дані, адже він не порівнює дані за двома різними шкалами і тим більше не робить з цього висновків.

В організації підсумовують, що порівнювати дані, що рахуються за різними формулами й інтерпретуються за різними шкалами – некоректно.

Нагадаємо, у SaveEcoBot з’явилась нова функція, що допомагає за кілька кліків створити скаргу на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button