Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Jana Sabeth, unsplash.com

Ситуація з водними ресурсами в Україні до 2050 року може призвести до дефіциту питної води, повідомляє Державна екологічна інспекція. Причиною є регулярне скидання небезпечних речовин, а також недостатнє очищення стічних вод і засмічення річок сміттям.

Протягом минулого року відомство склало 3777 протоколів про адміністративні правопорушення в сфері водних ресурсів. Через це екології країни було нанесено збитків на 188 мільйонів гривень. Концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми.

За словами глави Держекоінспекції Андрія Мальованого, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.

Крім того, за даними Всесвітнього фонду природи WWF-Україна, стан екосистемних послуг прісноводних ресурсів в Україні перетнув позначку «високий ризик» і прямує до статусу «дуже високий ризик».

До Всесвітнього дня водних ресурсів 22 березня ЮНЕСКО підготувало доповідь. В ній йшлося, що у найближчі 10 років людство може зіткнутися з глобальним дефіцитом води. Згідно незалежними оцінками, до 2030 року дефіцит води у світі становитиме 40%. Цю ситуацію погіршать такі глобальні проблеми, як COVID-19 і зміна клімату.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button