До 2050 року Україна може зіткнутися з дефіцитом питної води
За даними Держекоінспекції, причиною дефіциту може стати регулярне скидання небезпечних речовин та погане очищення стічних вод.
За даними Держекоінспекції, причиною дефіциту може стати регулярне скидання небезпечних речовин та погане очищення стічних вод.
Фото: Jana Sabeth, unsplash.com
Ситуація з водними ресурсами в Україні до 2050 року може призвести до дефіциту питної води, повідомляє Державна екологічна інспекція. Причиною є регулярне скидання небезпечних речовин, а також недостатнє очищення стічних вод і засмічення річок сміттям.
Протягом минулого року відомство склало 3777 протоколів про адміністративні правопорушення в сфері водних ресурсів. Через це екології країни було нанесено збитків на 188 мільйонів гривень. Концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми.
За словами глави Держекоінспекції Андрія Мальованого, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.
Крім того, за даними Всесвітнього фонду природи WWF-Україна, стан екосистемних послуг прісноводних ресурсів в Україні перетнув позначку «високий ризик» і прямує до статусу «дуже високий ризик».
До Всесвітнього дня водних ресурсів 22 березня ЮНЕСКО підготувало доповідь. В ній йшлося, що у найближчі 10 років людство може зіткнутися з глобальним дефіцитом води. Згідно незалежними оцінками, до 2030 року дефіцит води у світі становитиме 40%. Цю ситуацію погіршать такі глобальні проблеми, як COVID-19 і зміна клімату.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті