Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23480 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з IKEA ScrapsBook

Канадський підрозділ IKEA випустив книгу рецептів страв із харчових відходів. Її мета – знизити кількість їжі, що викидається. Так, у Канаді викидають приблизно 2,2 мільйона тонн їжі. При цьому, згідно з дослідженнями, майже дві третини харчових відходів, що утворюються на кухні, можна спожити.

У книзі – 50 рецептів, розроблених десятьма шеф-кухарями. Ті пропонують не викидати зів’ялу зелень і засохлі шматочки сиру, а зробити з них песто та бешамель. Фрукти, що втратили вигляд, можна додати у смузі; овочеве лушпиння, як і курячі кістки, підходить для бульйонів; а зі шкірки банану вийдуть веганський бекон або чатні.

Креветки, засмажені між банановими шкірками. Фото з IKEA ScrapsBook

Кухарі дають поради, як використати неїстівні відходи:

  • яєчну шкаралупу можна перемолоти на кальцієвий порошок, який видалить вапняний наліт у ванній;
  • шкірку від огірків можна покласти у щілини, з яких лізуть мурахи;
  • шматочки засохлого хлібу використовують як спонж для миття посуду. Хлібець всотує жири та відшкрябує засохлу їжу.
  • фруктові шкірки виконають функцію освіжувача повітря, якщо просто проварити їх у каструлі;
  • шматочок лимону з сіллю чудово відчищає обробну дошку;
  • якщо ви користуєтеся оцтом замість покупних засобів для миття, в нього можна додати цитрусові шкірки – цитрусові олії розчиняють жири та мають антибактеріальні властивості;
  • кавову гущу використовують як природний скраб для обличчя і тіла.

У книзі є інструкція, як власноруч спорудити компостер на своєму подвір’ї. Також автори радять не викидати ті залишки овочів, які можна виростити заново, зокрема: капусту, верхівку моркви, стебло селери, фенхель, цибулю, зубки часника, лемонграс і салат. Все це можна занурити у воду або висадити у горщик на підвіконні.

Крім того, є й багато інших господарських порад: наприклад, невикористані шматки продуктів можна зберігати, загорнувши у папір для випікання. На ринку є також пропозиції багаторазових обгорток. Їжу в холодильнику радять зберігати у прозорих контейнерах – так ви відразу бачите, що у вас є в запасі, і що варто використати якнайшвидше. Щоб продукти зберігалися якнайдовше, вони потребують вологості та вентиляції. Фрукти й овочі можна підвісити в сітці на підвіконні, а морква довго буде пружною і свіжою в контейнері з трохи вологим піском.

The Scraps Book доступна для безкоштовного скачування у форматі PDF, а також на Apple Books та Google Play.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button