Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Valentina Sluysar

Благодійний фонд Peli can live ініціював збір коштів на систему поливу для дендрарію ботанічного саду імені Миколи Гришка.

Система поливу, збудована під час закладання ботанічного саду в 1940-х роках, ще за тодішніми стандартами, вийшла з ладу 20 років тому. Дендрарій ботсаду розміщено на високому березі Дніпра – його найвищі точки підняті над рікою на 100 метрів, тож ґрунтові води недосяжні для рослин. Впливають і кліматичні зміни, що проявляються в аномальних літніх і зимових посухах. Рідкісні дерева опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту.

Тож рослини, які можуть жити по 200-300 років, засихають у віці 70-80 років. Уже втрачено дорослі ялини Енгельмана, висаджені у 1944 році. Крони колекційних дерев зріджуються, зменшуються розміри листя; все частіше з’являються шкідники, які є індикаторами стресу рослин. Зараз працівники ботсаду поливають дерева вручну з відер.

У ботсаду зауважують, що місто не може вирішити питання з поливом, тому що ботанічний сад підпорядковується НАН України і не є комунальною власністю.

На 30 гектарах дендрарію хочуть встановити систему поливу з 63 блоків, які підключатимуть почергово – передусім до рослин, що найбільше страждають від нестачі води. Вартість кожного блоку складає 50 тисяч гривень. Зараз на платформі Kind Challenge зібрано трохи більше 11 тисяч гривень.

У фонді Peli can live закликають долучитися до збору коштів, а також ходити у ботсаду тільки доріжками – адже ущільнений ґрунт навколо дерев позбавляє їх необхідної вологи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button