Для ботсаду Гришка збирають гроші на систему поливу, щоб врятувати рослини від засихання
Через посуху вже втрачено дорослі ялини Енгельмана, висаджені у 1944 році.
Через посуху вже втрачено дорослі ялини Енгельмана, висаджені у 1944 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Благодійний фонд Peli can live ініціював збір коштів на систему поливу для дендрарію ботанічного саду імені Миколи Гришка.
Система поливу, збудована під час закладання ботанічного саду в 1940-х роках, ще за тодішніми стандартами, вийшла з ладу 20 років тому. Дендрарій ботсаду розміщено на високому березі Дніпра – його найвищі точки підняті над рікою на 100 метрів, тож ґрунтові води недосяжні для рослин. Впливають і кліматичні зміни, що проявляються в аномальних літніх і зимових посухах. Рідкісні дерева опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту.
Тож рослини, які можуть жити по 200-300 років, засихають у віці 70-80 років. Уже втрачено дорослі ялини Енгельмана, висаджені у 1944 році. Крони колекційних дерев зріджуються, зменшуються розміри листя; все частіше з’являються шкідники, які є індикаторами стресу рослин. Зараз працівники ботсаду поливають дерева вручну з відер.
У ботсаду зауважують, що місто не може вирішити питання з поливом, тому що ботанічний сад підпорядковується НАН України і не є комунальною власністю.
На 30 гектарах дендрарію хочуть встановити систему поливу з 63 блоків, які підключатимуть почергово – передусім до рослин, що найбільше страждають від нестачі води. Вартість кожного блоку складає 50 тисяч гривень. Зараз на платформі Kind Challenge зібрано трохи більше 11 тисяч гривень.
У фонді Peli can live закликають долучитися до збору коштів, а також ходити у ботсаду тільки доріжками – адже ущільнений ґрунт навколо дерев позбавляє їх необхідної вологи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті