Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В Україні зараз використовують саме вакцину, розроблену AstraZeneca. Фото: пресслужба КМДА

Масштабні клінічні випробування у США, Чилі та Перу показали, що британська вакцина AstraZeneca має ефективність у 79% у попередженні симптоматичного перебігу COVID-19. Про це заявили в компанії.

У дослідженні взяли участь понад 32 тисячі людей. Згідно з результатами, вакцина, розроблена британською компанією AstraZeneca та оксфордськими вченими, захищає від тяжких проявів коронавірусної хвороби у 100%.

Такі результати мали б відкрити вакцині шлях на американський ринок, та й загалом відновити довіру. Однак наступного дня після заяви AstraZeneca американський Комітет із моніторингу безпеки (DSMB) висловив сумнів у актуальності даних. Регулятор підозрює, що виробник міг включити застарілу інформацію.

Ці заяви виголошуються на тлі вагань низки країн щодо якості вакцини. Так, Данія, Франція, Італія, Німеччина та з десяток інших країн призупинили використання AstraZeneca через побоювання, що вакцина може спричиняти тромби.

Довести зв’язок між вакциною та випадками тромбозу не вдалося. Європейське агентство з лікарських засобів заявило, що AstraZeneca є «безпечною та ефективною», а «обережні» країни почали повертатися до використання вакцини.

В Україні зараз використовують вакцину CoviShield, вироблену за ліцензією AstraZeneca на потужностях індійського Serum Institute. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 121,9 тисячі людей.

За матеріалами: The Guardian, Reuters

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button