Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/airportboryspil

Кабінет міністрів запровадив обов’язкові ПЛР-тести на COVID-19 для іноземців та українців, які перетинають український кордон. Про це йдеться у постанові уряду від 22 березня.

Раніше українці мусили пред’являти негативний результат ПЛР-тесту, в’їжджаючи до іншої країни, відповідно до вимог цієї країни. Тепер повертаючись додому з-за кордону, громадяни України також мусять зробити ПЛР-тест – причому не раніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.

В іншому разі мусять піти на самоізоляцію на 14 днів, незалежно від того, в якій зоні перебуває країна, звідки вони в’їжджають. Тобто фактично скасовано поділ на епідеміологічні зони, який дозволяв не робити тест і не йти на самоізоляцію, якщо мандрівник прибуває з країни з низьким ризиком зараження коронавірусом. Однак самоізоляцію можна припинити достроково, щойно ПЛР-тест, зроблений вже після перетину кордону, покаже негативний результат.

Зазначимо, що в постанові йдеться загалом про перетин кордону, без уточнення, чи людина в’їжджає чи виїжджає. Це може значити, що результати ПЛР-тесту, зроблені не раніше як за 48 годин, вимагатимуть також при виїзді з України – незалежно від умов країни в’їзду, де можуть вимагати тест, зроблений за 72, а то й за 96 годин до вильоту.

Від іноземців, які в’їжджають в Україну, вимагатимуть негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніш як за 72 години до перетину кордону. Ця вимога поширюється й на тих, хто їде транзитом.

Голова туристичного об’єднання VISIT Ukraine Антон Тараненко повідомив, що МОЗ пропонував прописати у постанові 48 годин (як і для українців), але представники туристичної галузі переконали, що цього строку замало – адже чимала кількість іноземців прибувають із далеких країн, і подорож іноді займає понад 15 годин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button