Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ukrainer.net

Маріуполь очолив рейтинги прозорості та підзвітності українських міст від Transparency International Ukraine. На другому місті опинився Львів. За час вимірювання прозорості вперше до цієї категорії потрапили одразу два міста.

За результатами досліджень рівень підзвітності міст виявився вчетверо нижчим за рівень прозорості.

Зокрема, середній показник підзвітності 50 оцінених міських рад становить всього 12,5 бала зі 100 можливих, тоді як середній рівень прозорості цих міст — 54,4 бала зі 100.

У топ-5 рейтингу прозорості міст також увійшли Дрогобич Львівської області, Вінниця і Тернопіль. До першої десятки вперше потрапив Володимир-Волинський, що на Волині, який протягом року найактивніше втілював рекомендації щодо прозорості та отримав найбільший приріст –  22 бали.

За чотири роки існування рейтингу середній показник прозорості зріс на 59,5% і тепер становить 47,7 бала. Водночас попри позитивну динаміку, в 2021 році темпи підвищення прозорості міст уповільнилися і становлять 4,4%.

За словами виконавчого директора ТІ Україна Андрія Боровика, результати рейтингу демонструють, що жителі міст чекають від влади зовсім іншого, ніж отримують – запит не відповідає пропозиції. Усунення саме цієї розбіжності має стати новим орієнтиром для муніципалітетів у найближчі роки.

Рейтинг складено в межах проєкту «Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування», який реалізується за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button